- Pagina iniziale
- catalog-list
- Gru idrauliche
- PK 1650 TEC MAN TGS 35.540 8x2H-6 BL
PK 1650 TEC
Specifiche
Crane: PK 58.002 TEC7
- Hydraulic 7-fold extension
- High-speed extension system with return oil recovery
- Swivel range endless
- Hydraulic support leg extension (max. support width 7.800 mm)
- Additional hydraulic support (support width ca. 4.400 mm)
- Support legs can be swiveled hydraulically through 180 °
- Paltronic 150
- HPSC + LOAD
- PALCOM P7 radio remote control/ 8 functions with linear levers
- Painting RAL3020
- Working lights on the articulated arm and on the fly-Jib
- Hose equipment for two additional devices including quick coupling
(multi-faster)
- 3,5t- cable winch on the main arm (hydr. foldable), cable length: 90m
- Synchron control rope winch (SRC)
- 11 to/25 to load hook
Accessory: PJ150E (additional knuckle arm)
- Hydraulic 6-fold extension
- Can be folded upwards hydraulically by 25 °
- Applications with additional devices possible (e.g. gripper, rotator ...)
including quick coupling (multi-faster)
Platform:
- Inner dimensions: 2480 x 6300 mm
- Front wall: height 1600 mm
- Side- and rearwalls height: 400 mm
- Platform floor 27 mm plywood, impregnated and sealed
Chassis: MAN TGS 35.510 8x4H-6 BL
- 510PS , max. 2.600Nm
- Automatic drive, MAN TipMatic 12.28 OD
- Leaf suspension on front axles, air suspension on rear axles
- Fuel tank 390l / AD-Blue tank 35l
- Tyres rear axle 315/65R22,5
- Tyres front axle 385/65R22.5
- Cabin colour: RAL 9016 traffic white / chassis colour: RAL9011
graphite black
CONTATTA IL VENDITORE
Informazioni offerta
| Manufacturer | Palfinger |
|---|---|
| Model | PK 1650 TEC |
| Lifting moment | 124,8 mt |
|---|---|
| Outreach / Lifting power | 31,1 m / 1.600 kg |
| Produttore | MAN |
|---|---|
| Cabina | TM |
| Passo | 1.795 mm + 2.980 mm + 1.350 mm |
| Potenza | 540 HP |
| Emissioni | EURO 6 |
| Assi | 8x2*6 |
|---|---|
| PTT | 32.000 kg |
| Dead weight | 31.200 kg |
| Payload | 800 kg |
| Payload category | <6t |
| Construction | Gru per impieghi pesanti |