- Hjem
- Produkter
- Lastbilkraner
- PK 1050 TEC Scania R 500 8x2*6 LB
PK 1050 TEC
Scania R 500 8x2*6 LB
Kontraktnummer: Paldrive 702
Tilbudsinformation
Lokationsdetaljer
PALFINGER, 86-050 - Polen
Forhandler, detaljer
Palfinger EMEA GmbH Tilgængelighed
På anmodning
Produkttype
Ny Kontraktnummer
Paldrive 702 FÅ DIN KOMPLETTE LASTBIL NU OG
KONTAKT SÆLGEREN
| Producent | Palfinger |
|---|---|
| Model | PK 1050 TEC |
| Løftemoment | 95,0 mt |
|---|---|
| Rækkevidde / Løfteevne | 32,4 m / 1.280 Kg |
| Maks. rækkevidde | 32,4 m |
| Lastbilproducent | Scania |
|---|---|
| Førerhus | CR20N |
| Akselafstand | 4.550mm |
| Hestekræfter | 500 PS |
| Emissionsnorm | EURO 6 |
| Aksler | 8x2*6 |
|---|---|
| Totalvægt | 32.000 Kg |
| Egenvægt | 27.100 Kg |
| Nyttelast | 4.900 Kg |
| Opbygning | Sattelzugmaschine |